Wyszukaj

Edukacja:

Przeczytaj pełny artykuł tutaj - Zobacz pełen opis - Więcej informacji - Kliknij, aby dowiedzieć się więcej tutaj - Zobacz więcej informacji tutaj - Odkryj - Wypróbuj - kliknij tutaj - Kliknij - Kup Niedawno Chorwacja została członkiem UE. Nie jest powiedziane, że jeśli w rachubę wchodzi sytuacja Chorwacji, to będzie ona w automatyczny sposób dużo lepsza, lecz zapewne to nie jest znowu aż taka zła decyzja. Przecież UE kiedyś musi wyjść z kryzysu. A więc już za jakiś czas wreszcie znowu państwa unijne będą szybko się rozwijały. Choć szczera prawda jest taka, że tak czy siak UE powinna być o wiele bardziej zreformowana. Odnośnie tego ciężko miewać jakieś wątpliwości.
Choć naturalnie potrafię dostrzec wiele minusów tej organizacji. Przede wszystkim rozchodzi się o to, że mimo wszystko Unia jest zbytnio lewicowa. Najzwyczajniej w świecie zbyt duża pomoc socjalna, nadmierna biurokracja, dziwne prawo - to sprawia, iż Europa odgrywa coraz mniejszą rolę. Oczywiście UE to również dużo atutów, ale można odnieść wrażenie, że aktualna klasa polityczna nie chciałaby dobrze dla Starego Kontynentu. Bo niby jak inaczej ocenić nieustanne zamachy na naszą wolność? No cóż, a więc: UE charakteryzuje się niebywale wieloma zaletami, ale także niestety wadami.
W teraźniejszych czasach, ekologia to niesamowicie istotny element, jaki niestety ulega znacznej degradacji, co jest spowodowane działalnością człowieka. Poprzez tworzenie się różnych fabryk i firm przemysłowych, środowisko naturalne jest strasznie obciążane różnego rodzaju substancjami chemicznymi, które powodują olbrzymie zmiany w środowisku, przez co jesteśmy świadkami globalnego ocieplenia, czy także wielu klęsk żywiołowych, które powstają zwłaszcza na skutek niedobrego dla środowiska oddziaływania. Ważną rolę w obecnych czasach pełni także rolnictwo, które staje się dużo bardziej zmechanizowane i na dużą skalę gospodaruje wiele terenów naturalnych. Są zwolennicy, którzy twierdzą, że rolnictwo bardzo odpowiednio oddziałuje na środowisko naturalne przez dostarczanie glebie wymaganych substancji, lecz też są takie osoby, jakie twierdzą, że spaliny jakie są wytwarzane przez maszyny rolnicze oraz różne opryski, które stosuje się w celu szybszego i lepszego rozwoju poszczególnych upraw, do środowiska przedostaje się zbyt wiele substancji niekorzystnie wpływających na środowisko naturalne. Można rozmaważać nad obiema teoriami, dlatego że w każdej z nich jest bardzo dużo racji.
Tak naprawdę liberalizacja sektora bankowego zaczęła się za prezydentury Reagana - chyba najlepszego prezydenta USA. Kroczek po kroczku banki miały coraz większą swobodę, mogły udzielać kredytów tym osobom, które w istocie nie powinny być wpuszczone do banku. Później Clinton wprowadził taką ustawę, która spowodowała, że normalne banki dostały możliwość działania. Czyli typowe banki złączyły się z bankami komercyjnymi - to złe połączenie, bo banki powinny być pewnymi instytucjami. Czy banki szwajcarskie byłyby tak szanowane, gdyby nie miały awersji do ryzyka? Oczywiście nieodpowiednia polityka władz USA to nie wszystko. Najbardziej istotna jest najzwyczajniej chciwość.